Kubek papierowy, czy szklanka – co jest bardziej eko-friendly?

Eko – friendly = przyjazne dla środowiska.  Jak w każdym temacie i jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników.  Moim zadaniem jest przedstawienie obydwu opcji, a ostateczny wybór zawsze należy do klienta. 😉

Kubek papierowy – tani, praktyczny i nadający się do recyklingu. A niektóre są również biodegradowalne.

Kubek papierowy TANI – jest kilkanaście rozwiązań, które można zastosować. Dzięki temu jestem przekonana, że każdy z Was znajdzie produkt z odpowiedniej półki cenowej. 

Do dyspozycji mamy kubki papierowe jednościankowe – najtańsze. Kubki papierowe dwuściankowe i również jest tu opcja budżetowa. Ponadto może to być kubek papierowy biały bez nadruku, kubek papierowy z nadrukiem punktowym, kubki papierowe z nadrukiem w full kolorze.

Kubek papierowy jest PRAKTYCZNY. Jest to produkt tzw. “bezobsługowy” :).

Wyciągasz z kartonu, nalewasz i po całym zamieszaniu. Klient zabiera ze sobą swój napój, wypija wyrzuca i również jest po sprawie. 

Nie musisz ich myć, wyparzać – dzięki temu zyskujesz na czasie. Na wydajności pracowników. Zawsze to mniej o jednego pracownika, więc koszty również są mniejsze. No i oszczędzasz również energię i wodę.

Nie potrzebujesz odpowiedniego miejsca do ich przechowywania – ciemny magazyn spokojnie wystarczy. 😉

Ponadto my zadbaliśmy o to, aby kubki w których serwujesz swoje produkty były wykonane według rygorystycznych norm higienicznych. Jeśli kubeczki papierowe wyciągasz z zabezpieczeń jakim jest folia i karton chwilę przed podaniem w nim kawy, czy herbaty, to masz pewność, że są one czyste i nie ma w nich zanieczyszczeń.

Kubki papierowe nadają się do recyklingu i niektóre z nich są również biodegradowalne- TAK, TAK nadają się do recyklingu :). I choć tutaj pewnie będzie można usłyszeć te tłumy krzyczące BZDUUURAAAA !!!!!… To powtórzę jeszcze raz … 

Kubki papierowe nadają się do recyklingu, oraz Kubki papierowe biodegradowalne to nie bzdura. Kwestia najważnieszą jest natomiast jedynie powleczenia jakie jest użyte do produkcji papieru.

Jeden z wiodących producentów papieru do produkcji kubków papierowych ma na to pomysł.

Więcej dowiesz się tutaj: Recykling papierowych kubków w Stora Enso

Szklanka – łatwą ją stłuc i szybko staje się odpadem

Czy jest to produkt TANI? – No właśnie. Pewnie w pierwszej chwili można powiedzieć TAK. Ale warto się nad tym zastanowić trochę głębiej. 🙂

Co, według mnie, powinniśmy wziąć pod uwagę odpowiadając sobie na to pytanie. Na pewno cenę jednostkową, oczywiste, ale również dalsze jej użytkowanie.

Potrzebną ilość sprzętu (zmywarka, wyparzarka) – koszt, ilość zużytej wody i energii – koszt, pracownik, który będzie odpowiadał za sprzęty i czystość szklanek – koszt, miejsce magazynowania – gdziekolwiek nie postawisz czystych szklanek.. 😉 – koszt.

Jak sam widzisz, czy szklanka jako produkt i jego użytkowanie jest na pewno takie tanie? 🙂

Nie chcę Ci powiedzieć KUBEK PAPIEROWY jest extra, a szklanka jest do kitu. Każdy z tych produktów ma swoje wady i zalety …. ale powiedzmy sobie szczerze …

Przecież nie wydasz klientowi kawy latte w szklance za 6,90 na wynos 😉 … a kubeczek papierowy wyniesie Cię 0,57 – lepiej wygląda … czyż nie ? 🙂

Podobne wpisy