Unia Europejska i zakaz naczyń plastikowych.

Moi drodzy, Komisja Europejska wprowadziła koniec plastikowych słomek, plastikowych sztućców, plastikowych talerzy i plastikowych mieszadełek.

A więc jak widać, NIE WSZYSTKO, CO PLASTIKOWE jest zakazane. :)

Przedmioty, które zostały wymienione w ustawie, można łatwo zastąpić zamiennikami z innych, mniej obciążających środowisko materiałów, dlatego mają być objęte zakazem wprowadzania do obrotu – no i super :), bo dlaczego by nie :)

Szkoda tylko, że osoby piszące w świecie internetu tak bardzo naciągają te informacje. W tym rozporządzeniu jest JASNO i CZYTELNIE napisane czego ZAKAZUJE Unia Europejska.

Za to w internecie, niestety możemy znaleźć informację, przez które pojawił się chaos wśród klientów w branży opakowań.

Chodzi mi o takie tytuły jak na przykład:

„Unia Europejska ostatecznie wprowadza zakaz produktów plastikowych jednorazowego użytku”

„Unia chce zakazać słomek i naczyń jednorazowych”

Niestety takie tytuły są zbyt ogólnikowe i mogą wprowadzać zamęt, dlatego też spieszę z wyjaśnieniem. :)

W jaki sposób firma KAROLLA idzie z duchem czasu i z duchem nowych przepisów :)

SŁOMKI PLASTIKOWE

Słomki plastikowe, które można u nas jeszcze zakupić, będą zamienione na SŁOMKI PAPIEROWE. Zrobimy to, najszybciej jak to tylko możliwe. Przed zakupem takiego produktu chcemy zbadać i upewnić się, czy dany produkt będzie faktycznie EKOLOGICZNY.

MIESZADEŁKA DREWNIANE

Mieszadełka, jakie sprzedajemy w naszej firmie już od 3 lat, są tylko i wyłącznie mieszadełkami drewnianymi.

KUBKI PLASTIKOWE PET

– o nich nie ma nic w ustawie, ale również dokonaliśmy małych zmian :)

Wychodząc naprzeciw naszym klientom, jak również ekologii dokonaliśmy małych zmian. Poprosiliśmy producenta kubków plastikowych PET o informację, czy ma w planie jakieś rozwiązania, aby polepszyć ekologiczność ich produktu.

Oczywiście producent kubków plastikowych PET stanął na wysokości zadania. Otrzymaliśmy pełną i rzetelną odpowiedź i produkt do testów.

Odpowiedź producenta jest następująca:

Czego się jeszcze dowiedzieliśmy !

Ponadto dowiedzieliśmy się, że MultiPet i PACCOR połączyły siły, doświadczenie i wiedzę w dziedzinie recyklingu i wyrabiania, aby w 100% utylizować opakowania. Grupa PACCOR, czołowy europejski dostawca opakowań z tworzyw sztucznych, oraz MultiPet GmbH, przodująca Niemiecka firma zajmująca się recyklingiem odpadów z tworzyw sztucznych, podpisały umowę o strategicznej współpracy. Głównym celem współpracy jest wspólne opracowanie projektu recyklingu wykorzystywanych opakowań PET. Współpraca tych dwóch firm pozwoli im, skoncentrować swoje wysiłki przede wszystkim na przekształceniu rPET w nowe rozwiązania. Także w obrocie produkcją plastiku poprzez znaczne zwiększenie ilości wykorzystywanych tworzyw sztucznych lub recyklingu do nowych opakowań,  lub produktów.

Naszą podstawową działalnością i odpowiedzialnością jest dostarczanie na rynek produktów w 100% nadających się do recyklingu. Z niecierpliwością czekamy na stworzenie przyszłości wspólnie z naszymi partnerami. Na pierwszym spotkaniu poznaliśmy entuzjazm i wiedzę zespołu MultiPet, który wnosi znaczącą wartość do naszej wiedzy o procesach związanych z przetwarzaniem materiału z recyklingu, w szczególności w projektowaniu nowych opakowań nadających się do ponownego przetworzenia  – powiedział Zdenek Rybczuk, PACCOR Interim CEO.

Herbert Snell, dyrektor zarządzający MultiPet, powiedział:  Dzięki współpracy naszych firm, zrównoważonego i innowacyjnego rynku opakowań z tworzyw sztucznych, tak zwana nowa gospodarka plastikowa jest nie tylko wizją, ale teraz rzeczywistością. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jesteśmy częścią tej długofalowej współpracy. Będzie miała potężne i pozytywne implikacje dla zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, które wpłyną na środowisko lub miliony ludzi.  

Źródło: https://www.paccor.com

Kubki plastikowe PET — nadal są OK;

Jak sami widzicie, jak najbardziej nadal możecie używać kubków plastikowych PET do swoich soków, napojów, owoców, itp.

Kubki plastikowe PET nie są zakazane przez rozporządzenie Unii Europejskiej :) … no i została poprawiona ich budowa pod względem recyklingu :)

Możecie spać spokojnie. Wasze soki nadal będą mogły być sprzedawane w kubkach plastikowych PET, jedynie słomki plastikowe musicie zamienicie na papierowe 🙂

kubki plastikowe pwet z nadrukiem klienta

Podobne wpisy