PAPIEROWE KUBKI DO KAWY PRODUCENT

Od samych początków aż do dnia dzisiejszego.

Wiele przedsiębiorstw ma historię – ale tylko nieliczne ją piszą.

Nasza historia to nasza duma i najważniejsze dziedzictwo. Odwołujemy się do niej, ponieważ wierzymy, że nasza historia czyni z nas wiarygodną firmą. Liczymy również na to, że nasza historia udowodni Państwu, że nie zajmujemy się produkcją z „dopadki”. Od początku działalności firma skupiamy się na wprowadzaniu innowacji i ulepszeń dla naszych produktów. Nie boimy się ciekawych form wzorniczych i zastosowania ich w naszych projektach. Nasza działalność opiera się na tworzeniu niestandardowych, kompleksowych rozwiązań.

Początek działalności.

Nasza historia rozpoczęła się 9 lat temu. No trochę już minęło. Uświadomił nam to kalendarz. 🙂 za rok 10 lecie firmy. 🙂

Początki zaczęły się chyba tak jak u wszystkich. Były marzenia, plany. Rzeczywistość pokazała nam jakie to trudne. 🙂 Jako nowo narodzeni przedsiębiorcy zderzyliśmy się z twardym światem. Jako młodzi ludzie nigdzie nie byliśmy traktowani poważnie. Ot co „szczeniaki” chcą pobawić się w firmę. Ale byliśmy twardzi. Zakasaliśmy rękawy i rozpoczęliśmy walkę o swoje wizje i plany.

Na samym początku nasza firma zajmowała się dystrybucją opakowań jednorazowych. Mieliśmy hurtownie opakowań jednorazowych. W tamtych latach było dużo firm, które zajmowały się sprzedażą opakowań, więc dlaczego nam miałoby się nie udać. 🙂 Znowu życie pokazało nam, że mieć produkt do trochę za mało. 🙂 Rozpoczęliśmy szkolenia ze sprzedaży. Początki marketingu.

I pomału, pomału zaświtał nam ciut inny pomysł …

Rozpoczęcie własnej produkcji

Podczas sprzedaży opakowań jednorazowych zaczęliśmy się zbijać z problemem dostępności produktów niesztampowych. Ludzie chcieli kupować produkty dedykowane dla nich z ich koncepcją.

Tak narodziły się nasze pierwsze produkty szyte na miarę. Kartoniki pod ciasto.

Rozpoczęliśmy produkcję kartonów. Różne wymiary, różne warianty, różne nadruki dla klientów.

Takim sposobem wynajęliśmy większą halę i stanęła u nas pierwsza maszyna produkcyjna. Produkowaliśmy własne kartoniki dla cukierni, kawiarni i klientów indywidualnych. Jednocześnie prowadziliśmy hurtownie opakowań i produkowaliśmy własne kartoniki cukiernicze.

kartonik cukierniczny z rączką     kartonik cukierniczy z wieczkiem

 

Świat ciągle pędził do przodu. Wymagania klientów rosły. Świadomość reklamy i budowania swojej marki również się rozwijały w zawrotnym tempie.

Zakiełkowała kolejna myśl

Dlaczego mamy sprzedawać tylko białe kubki naszym klientom? Skoro zajmujemy się robieniem grafiki nadrukiem na kartonikach, to czemu by nie iść z duchem czasu i proponować naszym klientom również kubków z nadrukami.

Rozpoczęliśmy prace nad poszerzeniem naszego asortymentu. 🙂

Było rozeznanie na rynku wśród maszyn i ich producentów. Kilkanaście prezentacji różnych maszyn. Chcieliśmy aby była ona idealna dla nas i abyśmy mogli zaprezentować naszym klientom produkt spełniający ich wszystkie wymagania. Po wielu dyskusjach, burzach mózgu, zapadła decyzja. Wybraliśmy ! Maszyna do tampon druku. Druk w 4 kolorach – hit na rynku.

Zamówiliśmy. Czekaliśmy na nią z ręką na ramieniu 4 miesiące. Jest, stanęła na naszej hali produkcyjnej.

Rozpoczęliśmy pierwsze próby. Milion pytań, milion niewiadomych, a mało informacji konkretnych informacji. Damy radę! – jedyna myśl, która nam zawsze przyświeca 🙂

Kilkadziesiąt nieprzespanych nocy, dobrych kilka litrów zmarnowanej farby, porysowanych matryc.

Wreszcie jest! Nasz pierwszy profesjonalny druk. Jednorazowe kubki na zamówienie stały się rzeczywistością. 🙂 Uczyliśmy się pracy z tą maszyną i z tą metodą nadruku na własnych błędach. Druk tampondrukarski na kubkach nie ma już przed nami żadnych tajemnic. 🙂

kubki papierowe jednościankowe

Nic nie trwa wiecznie

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. 🙂 Oczywiście klienci byli zadowoleni z naszej pracy, z naszych produktów. Ale… Ale świat pędzi nadal do przodu. Klienci podnoszą poprzeczkę wyżej.

„Zróbcie nam kubki z nadrukiem dookoła kubka”. A w naszej głowie kolejna myśl „w sumie, czemu nie” 🙂 Do dzieła ….

Jak to zrobić? Co wymyślić? Ja tego dokonać? DAMY RADĘ ! 😉

Pomału, pomału rozpoczęliśmy pracę nad nowym produktem – kubki papierowe do kawy z nadrukiem dookoła kubka.

Jak zwykle nic nie może być łatwe. Naszą ulubioną metodą prób i błędów wypracowaliśmy produkt. Spełniał on wtedy nasze oczekiwania pod względem wizualnym, użytkowym i co najważniejsze pod względem bezpieczeństwa. Przecież kubki papierowe są do kontaktu z żywnością i muszą przestrzegać surowych norm. Zawsze to dla nas było i jest priorytetem.

Rozpoczęliśmy kolejną gałąź naszej działalności.

Kubki papierowe do kawy – sleev. Na początku była to manufaktura. Produkt wytwarzany ręcznie.

Z chwili na chwilę zamówienia rosły, kubki jednorazowe do kawy się przyjęły. Ilości do produkcji wzrastały, a nasza doba miała tylko 24h. 🙂 … zaczął kiełkować kolejny pomysł.

 jednorazowe kubki do kawy

Producent kubków jednorazowych musi przyspieszyć pracę.

Tak też się stało. Kubki papierowe do kawy z nadrukiem zaczęły robić maszyny.

I kolejne dni i noce spędzone nad maszynami aby dogłębnie zgłębić widzę na temat technologi produkcji kubków papierowych. Kolejne burze mózgów i kolejne pytania, ale nic to.

DAMY RADĘ ! 🙂

Daliśmy 🙂

Wtedy też zapadła decyzja. Zamykamy hurtownie opakowań.

Zostały 3 gałęzie naszej działalności:

  • produkcja kartoników z indywidualnymi nadrukami dla klientów;
  • kubki jednorazowe papierowe z nadrukiem punktowym w max 4 kolorach;
  • papierowe kubki do kawy – kubki dwuściankowe sleev z nadrukiem dookoła kubka w full kolorze;

Podążanie za trendami i wymaganiami klientów.

Nie można było poprzestać na tych 3 gałęziach. 🙂 Z każdą z nich z dnia nadzień rozszerzamy o kolejne możliwości. I choć nie jest super łatwo, nie leżymy na Bahamach, ale robimy to co kochamy. 🙂 TAK! Uwielbiamy robić to co robimy 🙂 Dlatego ciągle się rozwijamy, ciągle się szkolimy bo chcemy, aby współpraca z nami nie była tylko suchą sprzedażą.

Chcemy, aby nasze produkty były przydatne i spełniały oczekiwania.

Aby kontakt z nami był dla Państwa miłym przerywnikiem ciężkiego i zabieganego dnia.

Chcielibyśmy Państwa PARTNEREM W BIZNESIE.

Co możemy zaoferować na dzień dzisiejszy

Jesteśmy dumni z naszej 9 letniej historii. Jednocześnie patrzymy w przyszłość i ciągle rozwijamy się w globalnej rzeczywistości, która scala i zbliża nasz świat.

Nasza historia to rozwój od 2 osobowej firmy rodzinnej do średniego przedsiębiorstwa. A wszystko to dzięki naszym Klientom i zaangażowaniu zespołu.

I zawsze przyświeca nam hasło DAMY RADĘ ! Dlatego też RZECZY NIEMOŻLIWE wykonujemy od ręki, na CUDA trzeba zaczekać do jutra. 😀

Podobne wpisy