Kubek papierowy do kawy

Kubek papierowy do kawy

Czy wiesz, że do końca XVI w. kawa była uważana za szatański napój? Aby można było cieszyć się jej cudownym smakiem, najpierw musiała zostać ochrzczona.

A czy siadając do porannej kawy zastanawiamy się w ogóle skąd ta kawa się wzięła?Myślę, że nie.

Oczywiście istnieje wiele legend na temat pochodzenia kawy, ale ta najpopularniejsza mówi o pewnympastuszku z Etiopii, który zauważył, że jego pasące się kozy są bardziej aktywne i mniej śpiące.

Doszedł do wniosku, że dzieję się tak, po tym, jak zjedzą pewne czerwone jagody. Z ciekawości sam ich spróbował i stwierdził, że po ich zjedzeniu ma więcej energii i chęci do pracy.

Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z lokalnymi mnichami, którzy postanowili zbadać sprawę i z tajemniczych owoców zrobili napój. Po jego wypiciu stwierdzili, że również mają więcej energii i bez uczucia zmęczenia mogą czuwać całą noc na modlitwie.

Wiadomość o cudownym napoju zaczęła się rozprzestrzeniać i tak kawa dotarła na Półwysep Arabski, gdzie się zadomowiła i do XVI wieku była tylko tam uprawiana. Dzięki temu, że w Mekce powstały kawiarnie, kawa zyskiwała coraz większą popularność wśród pielgrzymów. I tak w końcu trafiła do Europy.

Tam początkowo była uznawana za szatański napój i podchodzono do niej bardzo sceptycznie. Powodem takiego nastawienia było to, że pochodziła z krajów muzułmańskich, z którymi Kościół Katolicki był w konflikcie.

Całą sprawę rozwiązał papież Klemens VIII, który po spróbowaniu „szatańskiego napoju” uznał, że kawa jest tak dobra iż grzechem byłoby jej nie pić. Dlatego postanowił ochrzcić kawę, aby żaden katolik nie miał wątpliwości czy pijąc kawę popełnia grzech czy też nie.

Od tego momentu kawa stała się najbardziej popularnym napojem na świecie. I króluje w naszych kubkach do dziś.

No właśnie a Wy w czym lubicie pić kawę? W filiżance, kubku, szklance a może… kubek papierowy?

Moim faworytem są zdecydowanie papierowe kubki do kawy. Dlaczego?

Jednorazowe kubki do kawy mają swoje zalety:

Po pierwsze można je zabierać wszędzie: do kina, pociągu, pracy, na spacer, do samochodu i wszędzie tam gdzie tylko chcemy. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy bardziej mobilni i w każdej chwili swojego życia możemy cieszyć się naszym ulubionym napojem.

Po drugie dzięki temu, że  to kubki do kawy z nadrukiem są po prostu kolorowe.

Po trzecie kubeczki do kawy są idealnym nośnikiem reklamy. Przez to, że są to kubki jednorazowe z nadrukiem można na nich umieścić swoje logo (kubki papierowe z logo- nadruk punktowy) lub też nadruk na całej powierzchni kubka (kubki papierowe z nadrukiem indywidualnym).

A my jako producent kubków papierowych stosujemy jedną niepisaną zasadę: to klient tworzy swój kubek. Nic nie narzucamy, jesteśmy jedynie rękoma, które urzeczywistniają jego wizję. Kubeczki papierowe z nadrukiem są wykonywane z najwyższą starannością, po to by mogli się Państwo cieszyć wspaniałym smakiem kawy a dodatkowo sprawić, że Państwa firma będzie się wyróżniała na tle innych.

A wszystko dlatego, że łączy nas kawa.

(źródło informacji: https://kawa.pl/artykuly/kozy-papiez-i-szatanski-napoj-czyli-dawne-dzieje-kawy/)